Zavolejte nám: 601 393 159
Lázeňská 165, Lázně Bělohrad – mapa
 
Domov Vitalita

Napsali o nás

Držíme vám všem palce

Do Lázní Bělohrad - Domov Vitalita jsme přivezli maminku z LDN Česká Lípa. Byla vyhladovělá, odmítala jíst a neradovala se téměř z ničeho. Už jsme nedoufali, že by se něco změnilo. Měla za sebou několik operací po těžkém úrazu.

Od kolegyně v zaměstnání jsem dostala tip na vaše zařízení a po dohodě s rodinou jsme mamince objednali měsíční pobyt s malou nadějí, že by se zde mohla nastartovat do života. Od první chvíle, kdy jsme do zařízení vkročili, jsme věděli, že to byla správná volba. Velmi vstřícný, otevřený a profesionální přístup celého personálu.

Maminka zde nakonec rehabilitovala dva měsíce a my jsme se radovali z celkového zlepšení jejího stavu. Začala jíst, zajímat se o dění kolem sebe. Bez velkých potíží začala chodit a skvěle zvládat veškerou sebeobslužnost. Sestřičky a rehabilitační pracovnice nám vždy s radostí popisovaly její pokroky.

Největší díky patří paní Kůtkové, sociální pracovnici, která byla neskutečně milá a obětavá při osobním setkání ale i kdykoliv po telefonu. Velmi nám pomáhala i s administrativou. Maminka na ni dodnes vzpomíná, jako na milou a hodnou paní, co si s ní ráda povídala o vaření.

Děkuji touto cestou také skvělé paní ředitelce a panu doktorovi, který byl s námi v kontaktu i po ukončení pobytu a laskavým způsobem s námi řešil zdravotní postupy ohledně nemoci naší maminky. Držíme vám všem palce, ať máte stále tak spokojené klienty a tak skvělou úroveň, jakou jsme mohli poznat my.

rodina Štěpánková ze Svojkova a pan Jaroslav Špaček

Vážená paní ředitelko,

moje maminka pobyla ve vašem zařízení pouhé dva týdny po operaci zlomeného krčku kyčelního kloubu. Ve svých 95 letech byla ještě čilá, o vše se zajímala a věřila, že vše dobře dopadne. Po pěti dnech v LDN v Lomnici ztratila víru,že ještě bude někdy chodit. Zoufale jsme hledali zařízení, kde o ni bude dobře postaráno a kde ji postaví na nohy. Pomohl internet, na němž jsme se dozvěděli vše potřebné. Stačilo 14 dní v Domově Vitalita a maminka ožila, s rehabilitační sestřičkou cvičila, trénovala chůzi v chodítku a nakonec i o berlích. Díky výborné péči, krásnému přístupu k lidem, velké laskavosti a pochopení celého ošetřovatelského týmu se po dvou týdnech pobytu dokáže o sebe postarat a jednu berli už často odkládá.

Jsem velmi vděčná všem sestřičkám a pečovatelkám v Domově za jejich péči o klienty a krásné jednání s nimi a moc jim tímto prostřednictvím ještě jednou za maminku děkuji.

Mgr. Jiřina Pirochová


Milá paní ředitelko,

v dnešní době je zvykem si na všechno a pořád stěžovat, rozhodl jsem se tedy vyslovit poděkování Vám, sestřičkám a doktorům během své rehabilitace. Já jsem prošel mnoha zařízeními a mam tedy co srovnávat. Nemám rád rehabilitace, ale ve Vitalitě jsem se cítil jako doma. Přívětivý, vstřícný a profesionální personál na tom měl bezesporu zásadní zásluhu. Pokud to půjde, budu v blízké budoucnosti pobyt ve Vitalitě opakovat.

Přeji Vám, sestřičkám a doktorům vše nejlepší

V úctě Váš
Lanny Rosický


Rád bych Vám ještě jednou poděkoval

za péči o mého otce,který u Vás byl na rehabilitačním pobytu.Jeho zdravotní stav se po pobytu ve Vašem zařízení mnohonásobně zlepšil a věřím,že to nebyl jeho poslední pobyt.

Prosím poděkujte všemu personálu,který je neskutečně obětavý / což se v dnešní době moc nevidí/.Je obdivuhodné jak se o Vaše klienty staráte.Pokud mohu budu Vaše zařízení doporučovat,protože si myslím,že poskytujete péči na špičkové úrovni. Ještě jednou děkuji .

S úctou
Pavel Vlček –Svoboda nad Úpou


Vážená paní Kynčlová,

jako první se omlouvám za moji katastrofální češtinu. Ale aji kdyby byla moje čeština perfektní, nebo přímo básnická, stejně bych těžko vyhledávala slova, kterými bych mohla můj dík a uznání za Vámi vytvořený „Paradies“ pro seniory „Domov Vitalita“ vyjádřit.


Nedávno jsem navštívila mojí mami, která je u Vás od půlky listopadu 2016. Před tím žila mami u mě ve Švýcarsku a Francii skoro 30 let.

S překvapením a zároveň vděčností jsem si přiznala, že je mami u Vás šťastná a spokojená, jak byla u mě, naopak v týto době, kdy potřebuje na základě zhoršení jejího stavu pohyblivosti dodatečnou péči a rehabilitaci, ještě šťastnější.

Nejenom klinická péče, kterou dostává s bezpříkladnou pozorností od Vašeho personálu, ale hlavně vztah, ohled a lidský přístup ke klientům je výborný, obdivuhodný a absolutně jedinečný.

Já žiju už skoro 40 let v zahraničí. Hlavně tady ve Švýcarsku, která je bohatou zemí, jsem viděla spoustu podobných zařízení, aji ty, co jsou i pro Švýcary velmi drahé, se žádný nemůže ani přibližně vyrovnat tomu, co dělá „Domov Vitalita“ tak vzácným.

Vemte prosím za to vše můj největší dík a uznání!

A samozřejmě aji všem těm, které se na tomhle „zázraku“ svojí prací podílí..

Vaše pečovatelky, kuchaři, uklízečky, lidi v prádelnách …. a všichni Ti, kteří každým dnem budují Vaši krásnou filosofii.

Se srdečnými pozdravy a přání všeho krásného

Jana Barylov
Schweiz


Posíláme srdečné pozdravy

Hlavně chceme ještě jednou poděkovat za přijetí a nakouknutí do velice příjemného prostředí, které velice napomáhá překonat nějaké ty bolístky. My jsme si tímto zkušebním pobytem ujasnili, že je nutné pravidelně z domova „vypadnout“ a svěřit se do odborné péče. Na manželce je pobyt vidět a zlepšila se i celková motorika.

Ještě jednou zdravíme Vás i celý milý kolektiv, včetně pacientů-klientů.

Soňa a Jiří Bečvárovský


Chtěla bych poděkovat

celému kolektivu pracovníků, kteří se příkladně starali o našeho klienta pana Tůmu. Pan Tůma se vrátil z lázeňského pobytu u vás velice spokojený, odpočatý a v dobré kondici. Již teď se těší, až si příští rok návštěvu u vás zopakuje. Všem patří velké DÍKY a vaše lázně budeme všude doporučovat. Ať se vám nadále daří a přeji spousty spokojených klientů.

Ing. Hana Frimlová
sociální pracovnice
Domovy pro seniory Šluknov - Krásná Lípa, p. o.


Ještě jednou děkuji.

Zítra uplyne měsíc, kdy odešla maminka. Proto bych chtěla ještě jednou poděkovat za mimořádnou péči, které se jí v jejím druhém domově - Vitalitě dostalo. Poděkování patří veškerému personálu domova i ostatním zaměstnancům lázní / lékaři, paní masérce, sestřičkám, kuchařům/.

Chtěla bych se podělit o náš příběh. Protože můj zdravotní stav neumožňoval trvalou péči o maminku, zvažovali jsem možnosti, jak dále. Řešení domovem seniorů bylo v té době jediné možné, ale ne takové, které bychom si pro ní přáli. Štěstí stálo na naší straně, protože naše dcera objevila možnost života v domově Vitalita Lázně Bělohrad. Ujala se vyřizování a ve velmi krátké době bylo vše zajištěno. Maminka, která byla 38 let vdovou a zvyklá žít sama, získala samostatný perfektně zařízený pokoj. Prostě byla najednou "doma". Tím domovem nemyslím jen místo pobytu, ale to, co se tam odehrává

Dovede si někdo představit, že existuje taková možnost, jako je sestavení jídelníčku dle přání, možnost procházek podél rybníka nebo po okolí. Nemohu zapomenout i na to, že paní ředitelka jí vzala k sobě na návštěvu chalupy, jak jí sestřičky jí odvezly na zmrzlinu do města, že při našich návštěvách se nás ptaly, zda nám mají něco uvařit. Kolem třetí hodiny měla maminka připravenou její oblíbenou kávu a k tomu vždy něco dobrého. Nikdy nezůstala bez povšimnutí, stále se někdo staral, zda jí něco nechybí.Mohla využívat všech aktivit, které lázně nabízejí.

V materiálech domova Vitalita se píše, že je zde poskytována péče 24 hod. To mohu s plnou zodpovědností potvrdit . V žádném mně známém zařízení tato možnost není. Proto znovu opakuji , že všem patří velký dík.

19.4.2016 P.H.


Dobrý den,

chtěl bych vám moc poděkovat za veškerou péči, laskavost a podporu. Taťka si pobyt u vás moc užíval a byl opravdu spokojený. Prakticky kdykoliv spolu s tátou mluvíme, tak na pobyt a zážitky vzpomíná, na perfektní kuchyni, speciální výlet s vámi a celý pobyt. Hodně pozitivně hodnotí i přístup všech sestřiček a ošetřovatelek, nejen k němu samotnému, ale i ke všem lidem okolo. Jejich trpělivost, s jakou snáší vrtochy. Každému vypráví jak jedna z dam začala kapat jogurt na stůl a zkoumala kapky a místo "setření" za chování, jen laskavý přístup a setření stolu. A musím říct, že ho pobyt i hodně podpořil duševně, hodně mu to pomohlo se srovnat s tím, že jsme museli maminku převést do Alzheimer centra.

Moc děkuji za vše a možná jsme se neviděli naposledy :-)
Pěkný den a pozdravy všem sestřičkám, které se o tátu staraly.

Mirek Immer


Milá rodino, milí přátelé!

Tak po delší době posílám zase malou zprávu o mamince z Lázní Bělohrad.

Na posledních fotkách ze začátku března seděla maminka ještě ve vozíku. Začátkem dubna již běhala s rolátorem a nyní běhá bez jakékoliv pomoci. Musím říci, že to, že jsme našli domov Vitalitu v Lázních Bělohrad, bylo štěstí v neštěstí. Maminka měla opravdu prvotřídní rehabilitaci, bez které by někde jinde již nikdy nechodila. Též má denně oxygenovou terapii a díky tomu je i v hlavě úplně jasná. Naučila se po začátečních potížích zacházet s novým mobilem, funguje u ní velmi dobře dlouhodobá paměť a i poměrně dobře krátkodobá paměť.

Když je na pokoji, tak je úplně samostatná a sama již chodí s rolátorem po hotelu, jde si koupit časopisy a prochází se po chodbách. Když je pěkné počasí, tak chodí v doprovodu pečovatelek či sestřiček ven do parku a to již jen s rolátorem.

V domove mela již skoro jednu kamarádku, ta ale musela domov opustit. Ale personál se o ni velmi dobře a intenzivně stará. Když jí telefonuji, tak většinou nemá čas, protože má nějaké procedur. Bohužel začíná s přibývající samostatností mít touhu po jejím nezávislém životě. Sama ale ví, ze se do Telče již vrátit nemůže, ale stýská se ji po Pokornových, Cambalkovych, jejím domově a zahradě.

Posílám pár jejích fotek.

Moc pozdravů

Jaromíra


Dobrý den!

Nedávno jsem u vás byla na neplánované návštěvě a s radostí Vám mohu říci, že maminka ve vaší péči přímo kvete a nabírá sil.

Z Nymburka zdraví
M. Červinková.Milá rodino, milí přátelé,

tak se naše maminka po zlomenině krčku (spadla v brněnské nemocnici) začala v Domově Vitalita v Lázních Bělohrad rychle uzdravovat. Denně už s pomocí paní fyzioterapeutky běhá po chodbě, sama již popojíždí s vozíkem a má plno různých a cvičení a procedur jako oxygenovou terapii a další např. viz foto. Je o ni výborně pečováno, personál a vedení jsou velmi příjemní, kompetentní a přátelští.
Již má také lepší náladu, jídlo jí velmi chutná a pokoj má zařízený tak, že se cítí skoro jako doma. Vždy když je pěkné počasí, tak je vozena na procházky po krásném parku okolo domova a nebo do městečka.

Moc pozdravů
Dr. phil. Jaromíra KirsteinDobré ráno paní Kynčlová,

S manželem jen žasneme co se Vám podařilo udělat s naší babi paní Daníčkovou. Přijeli jsme v sobotu a babi šla s chodítkem naproti nám. Sama požádala, že ještě kus půjde, abychom viděli jak jí to jde. Přivítala nás s krásným úsměvem. Potom jsme ji vzali ven a šli na procházku. Už na ní se ptala jestli půjdeme na pivo. To jsme také šli vypila malé pivo a snědla Tiramisu. A hlavně směje se nahlas. A když mi sestra vyprávěla, že hraje pexeso, tak jsme s manželem "mrkali na drátky". Takhle změněnou a usměvavou jsem ji viděla naposledy když slavila své 80té narození a já jsem ji připravila oslavu.
Za všech co s ní děláte Vám patří obrovský dík.

Děkuji
Alena StejskalováS úctou smekám…

Na začátku příběhu mé 84leté babičky byl úraz, po kterém byla 12 dní hospitalizována a poté přemístěna na doléčení do LDN Nový Bydžov. Postupně se ukázalo, že šlo o 4 nejhorší měsíce babiččina života ve zdravotnictví. Babička nejenže se stala téměř fyzicky nemohoucí, ale psychicky zdrcená. Nakonec jsem babičku přesvědčila, ať zkusí ještě pobyt v nově vznikajícím domovu Vitalita. Za dva měsíce, které zde babička pobyla, jsou vidět téměř zázraky. Babička se opět pohybuje a duševně roztála. Mezi ostatními seniory si užívá stáří a pohodu. Velké poděkování patří zdravotnímu personálu, který se obětavě staré o staré nemocné lidi a nepovažuje je za přítěž. S úctou smekám před všemi, kteří se zasloužili o vznik domova Vitalita a přeji všem mnoho spokojených klientů jako byla moje babička.

Kateřina Horáková, vnučkaVážení!

Dva měsíce jsem byla na léčení v Lázních Bělohradě-Domově Vitalita. Ubytování a připravované jídlo prvotřídní a jakékoliv množství. Procedůry byly denně až čtyři druhy , které den ode dne zlepšovaly zdravotní stav. Celkově jsem velmi spokojená a mohu každému vřele doporučit.

S pozdravem
Kracíková Marie, SkřivanyLéčba, která pomáhá

Jako každý rok jezdím na přeléčení kvůli svým diagnózám. Už jsem vyzkoušela Košumberk, Žíreč, kde mi to sice pomáhalo, ale už na léčby nemám nárok podle nového lázeňského zákona.

Letos jsem si našla na internetu Domov Vitalita ve městě Lázně Bělohrad v Českém ráji nedaleko Nové Paky.

Jsem ráda, že jsem si toto zařízení našla, protože cílem veškerého personálu zde je, aby se pacienti i tady cítili doma a byli spokojeni, nic jim nechybělo. K tomu napomáhala každodenní komunikace samotné paní vedoucí, která byla každou chvíli s jiným pacientem a zajímalo ji, co jej trápí, co by potřeboval změnit.

Věnovala se nám i sociální pracovnice a také pečovatelky a sestřičky, které se nám věnovaly a snažily se nám pomoci v našich utrpeních, byly milé, ochotné a laskavé, přestože to neměly nějak jednoduché, protože péče o těžce postižené seniory je velmi náročná. Jak pan doktor řekl, léčba nespočívá jen v rehabilitaci, ale i v psychické pohodě.

Líbilo se mi, jak nám paní vedoucí ráno čítávala z knížky o tradicích Velikonoc. My jsme pozorně naslouchaly a posléze jsme si o tom povídaly. Tvrdé y píši záměrně, protože tu byl ženský kolektiv, jak personál, tak i spolupacientky.

Podívala jsem se i do okolí, například jsem se podívala do blízké Bažantnice, to je nádherný rozlehlý park, či jsem měla možnost krmit labuť u nedalekého rybníka, také jsem se podívala do města, které bylo pěkné.

Těchto vycházek jsem se zúčastnila díky ochotě pečovatelek. Tuhle nádheru jsem mohla sdílet s pečovatelkou, jinou krásu, prozmněnu třeba se sociální pracovnicí, která mě také na procházkách doprovázela.

Byla jsem spokojena i s procedurami, nejraději jsem si však užívala vodoléčby. V mém případě to byla perličková koupel, či koupel v bylinkách a rehabilitační bazén. V bazéně se mi uvolňují jak spazmy, tak i plastika na nohách. Samozřejmě jsem měla i individuální cvičení. Měla jsem rehabilitační sestru, která o mém postižení věděla vše a podle toho si připravovala cvičení na každý den. Někdy to bylo cvičení na protažení svalů, jindy na posilování. Jednou jsem měla možnost využít bazální stimulace. Tu totiž každé rehabilitační centrum neumí, jen v Košumberku a tady. Řekla bych i, že tato rehabilitační ji vedla lépe než v Košumberku. Cílem této metody je se uvolnit tělesně, ale hlavně psychicky. Je to takový způsob relaxace.

Jsem ráda, že jsem tuto rehabilitační kliniku a domov Vitalita našla, protože mi to moc pomohlo jak tělesně, tak psychicky. Člověk také musí umět najít ten svůj pokoj v duši a tady se mi to dařilo, díky procedurám, ale hlavně příkladnému přístupu veškerého personálu. Ať se jedná o vedoucí, sociální pracovnici, rehabilitační sestru, sestřičky, pana doktora, ale pečovatelkám, které se nám věnovaly celé dny a noci.

Na závěr bych chtěla poděkovat celému kolektivu zaměstnanců, kteří se o nás opravdu s láskou a pochopením starali. Jsem velice vděčná, že paní pečovatelky zajímalo, jak se momentálně cítíme a také co cítíme, jakou máme náladu, protože to bylo důležité pro další péči o nás. Paní sociální pracovnici bych ráda poděkovala, že se o mě postarala nad rámec svých povinností, třeba že byla se mnou venku, nebo v ergoterapeutické dílně, paní vedoucí za to že mě přijala a byla milá a vstřícná, také, že to tu vede jako domov. V neposlední řadě a největší poděkování patří samozřejmě sestřičkám a paním pečovatelkám. Ty, přestože jim nebylo zrovna hej, měly náročné dlouhé služby, tak byly hodné, ochotné, milé a snažily se pochopit veškeré naše pocity.

Karin Bučková